Vzduchoplavba - co jste o ní nevěděli

Zakoupením palubního lístku získáte

Soukromá vzduchoplavba nabízí navíc

Předlouhá vzduchoplavba NOVINKA

  • exkluzivní let balonem "expedičního" typu
  • let prodloužený na 100-120 minut
  • start ráno s rozbřeskem, pozorování východu slunce z balonu

Jakou vzduchoplavbu vybrat?

Soukromá vzduchoplavba

Soukromá vzduchoplavba je jen pro vás. Na palubě budete pouze se svým partnerem, přateli, rodinou či obchodními partnery (a pilotem). Máte možnost si zvolit, kromě svých spoluvzduchoplavců, také termín a místo startu (samozřejmě s ohledem na možnosti a volné kapacity balonu).

Soukromé vzduchoplavby lze konat kdekoli v ČR. V případě konání vzduchoplavby dále než 60 km od Brna účtujeme dopravné.

Veřejná vzduchoplavba

Veřejná vzduchoplavba je předem plánovaná a avizovaná plavba balonem, které se může zúčastnit každý držitel platného palubního lístku. Lokalita a termín jsou předem stanoveny, v koši bude celkem 3-5 pasažérů (tedy pravděpodobně i cizí osoby) a pilot. Veřejná vzduchoplavba se nekoná, není-li naplněna alespoň minimální kapacita balonu.

Veřejné vzduchoplavby se konají především v Brně, ale i v Blansku, Boskovicích nebo na Pálavě. V Brně startujeme nejčastěji z Jundrova nebo Rakovce, Řečkovic či Komárova, příležitostně i odjinud.

Startovní místo Jundrov Startovní místo Rakovec

Jak na to?

Objednání a nákup

Nejprve zvažte, zda máte zajem soukromou vzduchoplavbu nebo vám bude lépe vyhovovat vzduchoplavba veřejná. U soukromé vzduchoplavby máte jistotu, že v koši budete jen vy a ještě k tomu máte možnost vybrat si lokalitu a termín startu.

Objednejte si soukromou vzduchoplavbu či palubní lístek na veřejnou vzduchoplavbu přes náš objednávkový formulář nebo nám napište email či prostě jen zatelefonujte. Vaši objednávku zpracujeme obratem a emailem vám ji potvrdíme.
V případě soukromé vzduchoplavby je třeba rovnou při objednávce uvést lokalitu startu.

Českou poštou vám na zadanou adresu příjde zásilka, ve které bude objednaná poukázka na soukromou vzduchoplavbu nebo palubní lístek. Dále v ní najdete všeobecné obchodní podmínky, pokyny pro pasažéry a také pokyny pro uskutečnění platby. Zásilku posíláme obyčejně obyčejně. Anebo můžete vše dostat přímo do rukou na některé z našich adres.

Platbu proveďte bankovním platebním příkazem podle pokynů. V případě osobního předání můžete zaplatit i v hotovosti. Můžete také zaplatit dobírkou.

Přijetí platby vám potvrdíme emailem, vaši poukázku na soukromou vzduchoplavbu či palubní lístek aktivujeme. Také vám pošleme daňový doklad v případě, že jste o něj při objednání stáli.

Volba termínu

Pokud jste zakoupili (nebo jste dostali darem) poukázku na soukromou vzduchoplavbu, ozvěte se nám, abychom mohli společně vaši vzduchoplavbu naplánovat.

Pokud jste zakoupili (nebo jste dostali darem) palubní lístek na veřejnou vzduchoplavbu, vyberte si z kalendáře plavbu podle přání a obsaďte si v ní místa.

Je to třeba učinit do data ukončení platnosti poukázky či palubního lístku (tj. 2 roky od nákupu). Pokud jste to nestihli, ozvěte se nám.

Přibližně den před konáním vzduchoplavby se vám telefonicky ozveme a konání vzduchoplavby vám potvrdíme či vám oznámíme, že vzduchoplavba se ruší. Stát se to může a bývá to téměř výhradně kvůli nepřízni počasí. V takovém případě vaši vzduchoplavbu podle dohody přeplánujeme na jindy.

Vlastní vzduchoplavba

A konečně - sejdeme se v určený den a hodinu na určeném místě. Buďte dochvilní! Pokud budete chtít, můžete pomoci s přípravou balonu, pak nastoupíte do koše a... startujeme!

Co taková vzduchoplavba obnáší? Zpravidla nejméně hodinovou plavbu vzduchem ve výšce několika stovek metrů nad zemí. Záměrně neříkáme let, ale plavba, neboť ač se o let v technickém smyslu jedná, jedná se o diametrálně odlišný zážitek. Balon se pohybuje s větrem, rychlostí několika kilometrů za hodinu, výhled, ničím nerušený, máte do všech stran, na vše je dost času. Kochejte se, podle libosti fotografujte a ptejte se pilota na cokoli.

Po cca hodině plavby přistaneme na místě, kam nás vítr zavál. Naše doprovodné vozidlo přijede na to místo za námi. Balon sbalíme a naložíme.

Ti, kdo letěli poprvé, budou na slavnostním křtu povýšeni do šlechtického stavu balonářského, dostanou na památku křestní list a vše završíme přípitkem sektem. (Přípitek lze samozřejmě pojmout jako ryze symbolický, ale je-li to jen trochu možné, doporučujeme nepočítat poté nějaký čas s řízením auta.)

Pak vás naším doprovodným vozidlem odvezeme zpět na místo startu nebo jinam podle dohody a rozloučíme se.

Letěli s námi a napsali nám

Dá se říci, že všichni pasažéři nám po letu děkují za úžasné zážitky. Jen část z nich se odhodlá a napíše nám poděkování později i písemně. A jen část z nich je natolik nezapomenutelná, že je zde rádi přetiskujeme, protože radost a nadšení z nich až přetéká. Přečtěte si je také.